دهه فجر آئینه ای است که خورشید اسلام در آن درخشید و به ما منعکس شد .

 

برخیز که فجر انقلاب است امروز / بیگانه صفت خانه خراب است امروز

هر توطئه و نقشه که دشمن بکشد / از لطف خدا نقش بر آب است امروز

۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلام مبارک باد . . .

با وجود همه ناباوریها و تمامی تلاشهایی که در سطح بین‌‌المللی برای حفظ رژیم شاه و جلوگیری از موفقیت امام‌خمینی بعمل آمد، انقلاب اسلامی در مرحله نخست مبارزات خویش در روز 22 بهمن پیروز گردید و از این جهت پیروزی آن بیشتر به یک معجزه شبیه بود تا تحولی عادی.

در روز 22 بهمن 1357، تاریخ نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) به نقطه عطف خود رسید. و سرانجام مبارزات مردم مسلمان به بار نشست و پادشاهی 2500 ساله و ظلم و استبداد بیش از 50 ساله رژیم پهلوی در ایران، ریشه کن شد و به خواست الهی حکومت جمهوری اسلامی تأسیس شد.

این روز حادثه مهم و حیرت انگیزی برای جهانیان بود . و یک بار دیگر اسلام به عنوان قدرت تعیین کننده در جهان مطرح شد و چشم انداز وحدت جهان اسلام و ایستادگی در برابر استعمار را در برابر دیدگان مشتاق بیش از یک میلیارد مسلمان گشود و موجی از وحشت و اضطراب رادر دلهای جهانخوران پدید آورد. و به فرموده مقام معظم رهبری دام ظله العالی: «جمهوری اسلامی ایران اکنون الگوی ملتها شده است»

امام امت قدس سره از 22 بهمن همچون 15 خرداد، 17 شهریور، 12 فروردین و ... به عنوان «ایام الله » یاد کردند. و درباره چنین ایامی فرمودند: «بر ملت شریف ماست که این ایام الله را - که هدیه هایی از عالم غیب ربوبی است - با جان و دل حفظ و با چنگ و دندان نگهداری کنند»پیام امام خمینی رحمه الله به مناسبت سالگرد 15 خرداد سال 1360.

راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ، نماد آمادگی ، حضور همیشگی و با صلابت مردم ایران در صحنه است.ایام الله دهه فجر یادآور حماسه های عظیم و احساسات جوشان ملت شریف ایران برای رهایی از تاریکی طاغوت و رسیدن به قله های سراسر نور انقلاب اسلامی و یادآور تلاش های مردان و زنان ایرانی برای برپایی حکومت اسلامی و برپاداری ارزش هاو خوبی هاست .

/ 1 نظر / 11 بازدید
رضا چیپال

باسلام وبلاگ زیبا وپر محتوایی دارید وبلاگ شمارا ثبت کردم لطفا به وبلاگ من هم سر بزنید و نظر بدهید وبرای ظهور آقا و مولای مان مهدی دعا کنیم با تشکررضا چیپال (وبلاگ نویس مذهبی سلماس)